DOLAR 32,0933 -0.38%
EURO 34,9602 -0.53%
ALTIN 2.429,770,06
BITCOIN 22315481.11198%
İstanbul
°

SABAHA KALAN SÜRE

Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka’daki vazifesini B. Yıldız Ünsal’a devretti
  • HaberVatan
  • Gündem
  • Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka’daki vazifesini B. Yıldız Ünsal’a devretti

Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka’daki vazifesini B. Yıldız Ünsal’a devretti

ABONE OL
Nisan 3, 2024 19:56
Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka’daki vazifesini B. Yıldız Ünsal’a devretti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mahallî seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Lideri seçilen Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka Belediye Lideri seçilen B. Yıldız Ünsal’a misyonunu devretti.

Belediye binası önünde gerçekleşen merasim büyük bir coşkuya sahne oldu. Yüzlerce Karşıyakalının katıldığı merasimde bando eşliğinde marşlar çalındı, zafer sloganları atıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay “5 yıl boyunca Karşıyaka’ya hizmet ettim. Artık 30 ilçeye hizmet edeceğim lakin Karşıyaka’nın yeri her vakit başka olacak. Yıldız Liderimize sonsuz muvaffakiyetler diliyorum” dedi. Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal ise “Karşıyaka için durmadan, yorulmadan çalışacağımıza kelam  veriyorum. Cemil Bey’in dayanağını de alarak, Karşıyakamızı Türkiye’nin gözbebeği yapacağız” dedi.
 
Belediye Ana Hizmet Binası önünde gerçekleşen merasime İzmir Büyükşehir Belediye Lideri seçilen Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka Belediye Lideri B. Yıldız Ünsal, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü, parti üyeleri, belediye çalışanları ve yüzlerce Karşıyakalı katıldı. Karşıyaka’nın yeni Başkanı B. Yıldız Ünsal, bando eşliğinde “Yıldızların Altında” müziği ile karşılandı. Tugay ve Ünsal dakikalarca alkışlandı.
 
Başkan Tugay, “Karşıyaka Belediye’mizin çok pahalı çalışanları pahalı mesai arkadaşlarım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok kıymetli üyeleri. Bugün ortamızda bulunan kıymetli yoldaşlarım ve bizimle birlikte olan sevgili Karşıyakalılar, hepinizi sonsuza kadar sürecek sevgi ve hürmetle selamlıyorum. Bundan 5 yıl evvel burada yeniden bir zaman teslim merasimi ile bu binadan içeri adamımı atmış, 5 yıllık misyonun sorumluluğunu almıştım. O müddet içerisinde başımıza neler geleceğini bilmiyorduk lakin daima birlikte paylaştığımız çok hoş anlarımız oldu. Zorluklar yaşadığımız pandemi oldu, sarsıntı oldu, emsal problemlerimiz oldu. Sonuçta bugüne vardığımızda aklımda kalan şey yalnızca gösterdiğiniz dostluk, dayanışma, çalışkanlığınız, dürüstlüğünüz, Cumhuriyet’e, Atatürk’e ve unsurlarına olan bağlılığınız. Bu kentin asil insanları ve nitekim yalnızca Karşıyaka’nın değil İzmir’in sorumluluğunu taşıyan, cumhuriyetin sorumluluğunu taşıyan Türkiye’nin aydınlığının sorumluluğunu taşıyan hoş beşerler gözümün önüne geliyor” dedi.

“KARŞIYAKA’YA OLAN SEVGİMİZ VE BAĞLILIĞIMIZDA BULUŞTUK”
Zamanın süratle akıp geçtiğini söyleyen Tugay, “Bugün bulunduğumuz anda sizlerin de bildiği üzere kazandığımız zaferle, gurur duyduğumuz zaferle yarına artık çok büyük bir umutla bakıyoruz. Bu umudun birebir vakitte bizlere yüklediği sorumluluklar var. Bunların elbette farkındayız. Yürekten söylüyorum; belediye hizmetleri belediye çalışanlarıyla bir arada yürüyor. Yalnızca liderin çalışmasıyla olmuyor. Birlikte emek harcadığımız siyasi yol arkadaşlarımız var. Belediye meclis üyelerimiz var. Bu periyotta onlara da özel olarak teşekkür etmek isterim. Nitekim herkes özveriyle çalıştı. Yani yalnızca meclis toplantılarında olan değil birebir vakitte problemle baş etmek üzere pandemisinde, zelzelesinde, her güç gününde sokakta olan arkadaşlarımız oldu. Bu nedenle onlara ve yeni periyotta misyon alacak olan meclis üyelerimize hem teşekkür ediyorum hem de önümüzdeki devir için muvaffakiyetler diliyorum. Olağan en büyük muvaffakiyet dileğim yeni liderimiz sayın Yıldız Ünsal’a. Cumhuriyete bağlılığımızla, Atatürk’e sevgimizle, Karşıyaka’ya olan sevgimiz ve bağlılığımızla biz onunla ortak noktada buluştuk. Daima bir arada Karşıyaka’ya hizmet edeceğiz” diye konuştu.

“SİZLERİ ÖZLEMEYECEĞİM, ASLINDA ARANIZDA OLACAĞIM”
Yeni periyotta İzmir’in 30 ilçesine hizmet edeceğini vurgulayan Tugay, kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Karşıyaka’ya duyduğum minneti, sevgiyi tanım etmeye sözler asla yetmez. Bu sevgiyi ve minneti önümüzdeki 5 yıl Karşıyaka’ya yapacağım hizmetlerle göreceksiniz bedelli Karşıyakalılar. Bize emanet edilen bir kent, milyonlarca insan, ulu bir tarih, bir ülke var. Bunun şuurundayız, bu emanete karşı bugüne kadar bir gramlık bir ihanet içerisinde olmadım, namusum ve erdemim üzerine yemin ediyorum, önümüzdeki hiçbir devirde de olmayacak. Sizleri çok sevdiğimi, Karşıyaka’ya gönülden bağlı olduğumu hiçbir vakit unutmayın. Sizleri özlemeyeceğim, aslında aranızda olacağım. Yaşasın Karşıyaka, yaşasın İzmir ve yaşasın Türkiye Cumhuriyeti demek istiyorum” diye konuştu.

Tugay burada yaptığı konuşmasının akabinde, “Sizden özel bir ricam var. Biraz ileride Zübeyde Annemiz yatıyor, Atatürk’ümüzün emaneti. Onun duyacağı halde Mustafa Kemal’in Askeri olduğumuzu daima bir arada söyleyebilir miyiz?” diye davette bulundu. Kalabalığın eşliğinde Mustafa Kemal’in Askeri olduğunu yüksek sesle lisana getiren Tugay, Karşıyaka Belediyesi Bandosu’ndan kendisi için İzmir Marşını çalmasını istedi. Her iki lider ve tüm Karşıyakalılar marşı daima bir ağızdan coşkuyla söyledi. Merasimin finalinde Kaf Kaf sloganı atıldı.

“YILDIZ ÜNSAL’A MİSYONUMU DEVRETMEKTEN ONUR DUYUYORUM”
Başkanlık makamını B. Yıldız Ünsal’a devreden Lider Tugay, “5 yıllık misyon süremin sonunda bayrağı devralacak olan Cumhuriyet Halk Partili liderine, çok bedel verdiğimiz bayan belediye liderlerinden sayın Yıldız Ünsal’a bugün misyonumu devretmenin onurunu ve memnunluğunu yaşıyorum. Benim için bundan sonrası öbür bir kıssa lakin Karşıyaka’nın kıymeti ve değeri hiçbir vakit inkâr edilemez. Hepimiz için özel bir kent olarak hizmet etme onurunu her vakit yaşayacağımız bir yer. Bu onuru yüreğinde hissederek bu hizmeti gerçekleştireceğine hiçbir kuşku duymadığım, Karşıyaka’nın esaslı ailelerinden birinin ferdi olan, bu kentte büyümüş olan Yıldız Hanım’a, bu misyonu devretmek benim için çok daha özel bir onur, özel bir his. Başarılı olacağına dair hiçbir kuşkum yok. Ben de büyükşehir belediyesi üzerinden Karşıyaka’ya yapacağım hizmetlerle onunla bu sorumluluğu paylaşacağım için çok özel bir kıvanç duyuyorum. Karşıyaka’mıza iyi olsun. Yeni seçilen meclis üyelerimizi tebrik ediyorum. Onlara da yeni devirde muvaffakiyetler diliyorum. Partimize iyi olsun. İzmir’imize güzel olsun. Dilerim daima hoş günler yaşarız, daima muvaffakiyetlerde, uygun günlerde buluşuruz. Ancak ne vakit bana gereksiniminiz olursa koşup gelmeye hazır olduğumu söz ederek güzel olsun diliyorum” tabirlerin kullandı.

“KARŞIYAKA TÜRKİYE’NİN GÖZBEBEĞİ OLACAK”
Karşıyaka Belediye Başkanlığı vazifesini devralan B. Yıldız Ünsal, ise “Çok ağır geçen bir seçim maratonundan sonra evvel Karşıyaka ve İzmir’de sonra Türkiye’de çok hoş bir sabaha uyandık. Sabah gözümüzü açtık herkes çok keyifli ve umutlu. Bundan sonra da bu umut bizi çok düzgün yerlere götürecek. Biz de bu seçimle bunun bir modülü olmaktan nitekim gurur duyuyoruz. Aslında biz ikili sevinç yaşıyoruz. Zira 5 yıl Karşıyaka’mıza hizmet etmiş pahalı liderimiz Cemil Tugay Büyükşehir Belediye Başkanı oldu bizim için onurdur. Ben de ondan vazifesi devraldım. Çok memnunum. Ağır bir seçim devriydi, çok emek verdik, benimle birlikte olan tüm arkadaşlarıma, yalnız bırakmayan tüm dostlarıma, sandıklarda bize oy veren herkese, değerli ilçe liderimin önderliğinde tüm ilçe örgütümüze minnettarım. Cemil Liderimiz ile birlikte işimiz uzun. Bizden dayanağını çekmeyecek bize kelam verdi. Karşıyaka’yı bir Avrupa ülkesindeki kentler üzere yapacağız. Karşıyaka için durmadan, yorulmadan çalışacağımıza kelam  veriyorum. Cemil Bey’in dayanağını de alarak, Karşıyakamızı Türkiye’nin gözbebeği haline getireceğiz Bunun için çok çalışacağıma emin olabilirsiniz. Liderim, birlikte işimiz sıkıntı fakat biz bunu başaramayacak beşerler değiliz. Sizin yolunuz çok açık. Burayı hoş yönettiğiniz üzere orada da mükemmeller yaratacaksınız. Bize de takviye olacaksınız. Her vakit sizi arayabilirim, biraz sıkıştığımda bile değil” diye konuştu.

Dr. Cemil Tugay, daha evvel kendisine Karşıyakalı bir hemşehrisinin ikram ettiğini söylediği bir rölyefi ikram etti. B. Yıldız Ünsal da Lider Tugay’a çiçek takdim ettikten sonra birinci kere başkanlık makamına oturdu. Dr. Cemil Tugay, eşi Öznur Tugay, B. Yıldız Ünsal, eşi Altan Ünsal ve Selim Ünsal ile birlikte aile fotoğrafı çektirdi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.