DOLAR 32,2095 0%
EURO 35,0344 0.04%
ALTIN 2.519,260,76
BITCOIN 21994662.09791%
İstanbul
19°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Edremit Belediyesi’nde yeni periyodun birinci meclis toplantısı
  • HaberVatan
  • Gündem
  • Edremit Belediyesi’nde yeni periyodun birinci meclis toplantısı

Edremit Belediyesi’nde yeni periyodun birinci meclis toplantısı

ABONE OL
Nisan 7, 2024 15:10
Edremit Belediyesi’nde yeni periyodun birinci meclis toplantısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edremit Belediyesi’nde yeni periyodun birinci Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Ertaş başkanlığında yapıldı.

Toplantıda meclis ihtisas kurulları ve üye birliklerin temsilcileri seçildi. Mevcut komitelere ek olarak Kent Estetiği Kurulu kurulmasına karar verildi.

31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde Edremit Belediyesi’nde göreve seçilen Belediye Başkanı Mehmet Ertaş ve belediye meclis üyelerinin iştiraki ile yeni periyodun birinci meclis toplantısı yapıldı. Cumhuriyet Halk Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partili meclis üyelerinin katıldığı toplantıya izleyici olarak vatandaşlarda ağır ilgi gösterdi.

Belediye Başkanı Mehmet Ertaş’ın başkanlık ettiği birinci toplantıda süreksiz divan kâtipliğini en genç üyeler CHP’li Hakan Yıldırım ve Emre Atay üstlendi.

Belediye Başkanı Mehmet Ertaş gündem unsurlarına geçmeden evvel meclis üyelerini tek tek tebrik ederek Meclis Üyesi rozeti armağan etti.

Toplantıda birinci olarak yapılan bilinmeyen oylama ile Meclis 1. Lider Vekilliği’ne CHP’li Cavit Cebeci, Meclis 2. Lider Vekilliği’ne CHP’li Nevin Sayman, Meclis Divan Kâtipliğine CHP’li Yılmaz Tezcan, Güneş Durgut, Nizam Aksoy, Belediye Encümen Üyeliğine CHP’li Coşkun Taşkın, Deniz Sarıtaş ve Güneş Durgut seçildi.

Meclis İhtisas Komitesi üyeleri açık oylama ile belirlenirken Belediye Başkanı Mehmet Ertaş önerisi ile mevcut kurullara ek olarak Kent Estetiği Kurulu kuruldu. Komite üyeliklerine CHP’den Kemal Kaya Öztoprak, Erdal Can Özkoca, Hasan Hüseyin Yıldırım seçildi.

Komisyon seçimlerinin akabinde Edremit Belediyesinin 2023 mali yılı Faaliyet Raporunun görüşülerek kabul edildi

2023 mali yılı bütçesi ile ilgili hazırlanan, Kontrol Raporu okunarak meclise sunuldu.

Edremit Belediyesi İşçi AŞ ve ED-BEL AŞ’de her türlü iş ve süreçlerle ilgili Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş’a yetki verildi.

Belediye Meclisinin ayın birinci Perşembe günü saat 16.00’da toplanmasına karar verildi.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, “2024-2029 devri birinci meclis toplantısını gerçekleştirdik. Edremit’imize, Balıkesir’imize ve ülkemize güzel olmasını diliyorum. Katılan tüm meclis üyelerimize, izleyici olarak bulunan vatandaşlarımıza ve basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Üyesi Ekrem Umutlu’da yeni devrin iyi olmasını diledi, Cumhur İttifakı olarak yapılacak hizmetlere takviye olacaklarını tabir etti.

Toplantıyı CHP Edremit İlçe Başkanı Emin Yalçıntaş, AKP Edremit İlçe Lideri Murat Tuna ve çok sayıda vatandaş izleyici olarak takip etti.

Edremit Belediye Meclisi’nde misyon dağılımı şu biçimde oldu:

 2024 NİSAN MECLİS MİSYON DAĞILIMI

Meclis 1.Reis Vekilliği :  Cavit CEBECİ

Meclis 2.Reis Vekilliği :  Nevin SAYMAN     

Meclis Divan KATİPLERİ ASİL :                    Meclis Divan KATİPLERİ YEDEK:

1-Yılmaz TEZCAN                                           1-Emre ATAY                                                                     

2- Güneş DURGUT                                               2-Hakan YILDIRIM

3- Nizam AKSOY.                                                 3- Mehmet DÖĞER

 

ENCÜMEN ÜYESİ      

1-      Coşkun TAŞKIN                                                         

2-      Deniz SARITAŞ

3-    Güneş DURGUT        

 

 

İHTİSAS KOMİSYONLARI

 

 

İMAR KOMİSYONU                                              PLAN ve BÜTÇE KOMİSYONU

1—Nevin SAYMAN                                     1Coşkun TAŞKIN          

2—Güneş DURGUT                                       2Nizam AKSOY           

3-Hasan Hüseyin YILDIRIM                          3-Murat ÜREMEN

 

TARIM ZEYTİN VE HAYVANCILIK KOM.     BELEDİYE VARLIKLARI DEĞR. KOM.

1Mustafa ERÇEVİK                                   1Muharrem DÖĞER         

2—Mehmet DÖĞER                                        2—Ertal KÜÇÜKASLAN     

3- Katip İSAK                                                    3-Kahraman CAN        

           

KADIN KOMİTESİ                                           ÇEVRE VE SIHHAT KOMİSYONU

1-Necmiye SİMLİOVA                                       1-Serkan GÜNER

2-Güneş DURGUT                                             2Muammer TEMİZ                                                

3- Şemset KOCAMAN                                    3-Ekrem UMUTLU                                                  

 

KIYMET TAKDİR KOMİSYONU                           TRAFİK İHTİSAS KOMİSYONU

1-Ertal KÜÇÜKASLAN                                    1-Hakan YILDIRIM                                                

2-Serkan GÜNER                                              2Erdoğan DURSUN                                                

3- Gençer ENGİN                                              3-Sedat UZUN                                                          

 

AFET İŞLERİ KOM.                                               EĞİTİM KÜLTÜR SANAT VE SPOR KOM.

1-Deniz SARITAŞ                                             1-Yılmaz TEZCAN                                                    

2-Emre ATAY                                                   2Erdal Can ÖZKOCA                                              

3- Fehmi ERGEN                                           3 Gençer ENGİN       

                                                                                                                                                                  

HUKUK KOMİSYONU                                                  ENERJİ KOMİSYONU

1-Erdal Can ÖZKOCA                                          1-Deniz SARITAŞ                                                

2-Muammer PAK .                                            2Kemal Kaya ÖZTOPRAK                                

3- Muhammed Erşad BABAYIĞİT                 3- Şemset KOCAMAN

 

UYUŞTURUCU İLE GAYRET KOM.              SOSYAL İŞLER KOMİSYONU

1-Oktay SÜMERTAŞ                                          1-Necmiye SİMLİOVA                                           

2-Hakan YILDIRIM                                           2Muharrem DÖĞER                                             

3- Ahmet ERGİT                                              3-Sedat UZUN

 

KENT ESTETİĞİ KOM.,

1-     Kemal Kaya ÖZTOPRAK

2-     Erdal CAN ÖZKOCA

3-     Hasan Hüseyin YILDIRIM                       

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.