DOLAR 32,2057 0.22%
EURO 35,0755 0.21%
ALTIN 2.440,960,49
BITCOIN 2186751-2.95508%
İstanbul
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

Konak’ta Nilüfer Çınarlı Memnun periyodu coşkuyla başladı
  • HaberVatan
  • Gündem
  • Konak’ta Nilüfer Çınarlı Memnun periyodu coşkuyla başladı

Konak’ta Nilüfer Çınarlı Memnun periyodu coşkuyla başladı

ABONE OL
Nisan 4, 2024 15:36
Konak’ta Nilüfer Çınarlı Memnun periyodu coşkuyla başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konak Belediyesi önünde düzenlenen dönem teslim merasimiyle vazifeye başlayan Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, toplumsal demokrat ve toplumcu belediyeciliği hayata geçirmek üzere yola çıktıklarını söyledi.

Konak’ın tamamını kapsayacakları ve belediye hizmetlerini en üst düzeye çıkaracakları bildirisini veren Lider Keyifli, “Türkiye’de 31 Mart’ta bir tarih yazıldı. Bu tarihin bir kesimi olmaktan gururluyuz. Belediyecilik hizmetlerini en güzel düzeye çıkarmak için çalışacağız ve çok daha büyüyeceğiz, bütün Konak’ı kapsayacağız. Ben, oy versin vermesin, herkesin başkanı olacağım.  Sizlerin desteğiyle çok hoş bir kıssa yazacağımıza inanıyorum. Biz yüz on bir mahallede toplumsal demokrat belediyeciliği, toplumcu belediyeciliği hayata geçirmek üzere yola çıktık. İşimiz, gücümüz Konak olacak” dedi. 

Yerel seçimleri rakiplerine fark atarak tamamlayan ve mazbatasını alan Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Konak Belediyesi’nde düzenlenen merasimle vazifesi evvelki dönem Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’dan teslim aldı. Lider Mutlu’nun büyük coşku içinde karşılandığı merasime CHP İzmir Vilayet ve Konak İlçe idaresi, Konak Belediyesi meclis üyeleri, bayan ve gençlik kolları, sendikaların bölge ve şube lider, yönetici ve temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum ve demokratik kitle örgütleri lider ve temsilcileri, Konak Belediyesi işçileri ve Konaklılar katıldı. Merasimde, Mutlu’nun eşi Necip Keyifli ve oğlu Tan Memnun da Lider Mutlu’yla birlikte yer alarak coşkuyu paylaştı. Merasimde konuşan Lider Memnun, seçim seyahatinde Konak halkının takviyesinin çığ üzere büyüdüğünü lisana getirerek, “Kasımın sonunda çıktığım seyahatte yanımda en başta ailem vardı. Bu seyahat boyunca dayanaklar çığ üzere büyüdü. Bir anda daima birlikte kocaman bir aile olduk. Bu dört ayı kapı kapı meskenlerde, meydanlarda birlikte geçirdik. Takım arkadaşlarıma, partimizin işçilerine, ilçe örgütüne, bayan kollarına, gençlik kollarına ve adaylık sürecinde dayanağını hiç esirgemeyen, beni çok yüreklendiren başta Sayın Genel Başkanım Özgür Özel olmak üzere Merkez Yönetim Kuruluna, Parti Meclisine, teşekkür ediyorum” dedi. 

Mutlu: Türkiye’de 31 Mart’ta bir tarih yazıldı

Başkan Keyifli, büyük bir zaferle çıkılan lokal seçimlerin akabinde 2028’de iktidar iletisi verdiği konuşmasında şunları söyledi:

“Türkiye’de 31 Mart’ta bir tarih yazıldı. Bu tarihin bir kesimi olmaktan gururlu ve memnunum. İzmir’de birinci defa tıpkı anda sekiz kadın belediye başkanı göreve geldi. Türkiye’yi de kırmızıya boyadık. Martın sonu bahar demiştik. Bahar biraz geç geldi fakat hoş geldi; sahiden martın sonu bahar oldu. Bunun sonu da ülkede iktidar. 2028’de iktidar olacağız. İktidara giden yol, çok başarılı mahallî yöneticilikten geçiyor. Bunun farkındayız, bunun omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun da farkındayız. Sevgili meclis üyesi arkadaşlarımla, Konak Belediyesi’nde çalışan iş arkadaşlarımla birlikte önümüzdeki beş yılda, iktidara giden yolda biz de elimizden ne geliyorsa yapacağız.”

“işimiz, gücümüz Konak olacak”

Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, vazifesi kendisine teslim eden önceki dönem Başkanı Abdül Batur’a da teşekkürlerini iletti. Konak’a hizmet vurgusu yapan Lider Keyifli kelamlarına şöyle devam etti:

“Sevgili liderim, meslektaşım, aile dostumuz Abdül Liderim, beş yıl Konak’a çok büyük hizmetler etti. Bütün komşularım ismine çok teşekkür ediyorum Bundan sonra da her vakit liderimizin dayanağı yanımızda, gerimizde olacak. Bunu bilmenin inancı ve huzuru içindeyiz. Biz bundan sonra yüz on bir mahallede toplumsal demokrat belediyeciliği, toplumcu belediyeciliği hayata geçirmek üzere yola çıktık. İşimiz, gücümüz Konak olacak.”

“Konak’ı kapsayacağız: Herkesin Başkanı olacağım”

Başkan Mutlu, hizmet dolu bir beş yıl olacağını tabir ederek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Belediyecilik hizmetlerini en güzel düzeye çıkarmak için çalışacağız ve çok daha büyüyeceğiz, bütün Konak’ı kapsayacağız. Ben, oy versin vermesin, herkesin başkanı olacağım. Zaten sandıkta İzmir-Konak ittifakını gerçekleştirdik. İttifaksız, 2019 yılıyla birebir meclis üyesi sayısını çıkardık. Bu hepimizi çok gururlandırıyor. Önümüzdeki beş yılda bayanların sesinin daha gür çıktığı, gençlerimizin ümitsizlik ya da korku değil umut taşıdığı, engellilerimizin tüm toplumsal etkinliklere kente engelsizce katılabildiği, emeklilerimizin toplumsallaştığı, ileri yaş almışların kendini güzel hissettiği, düşünüldüğünü hissettiği, apayrı bir Konak için bugün çalışmaya başlıyoruz.”

Makam değil görev

Sözlerini çok çalışacağının kelamını vererek tamamlayan Lider Memnun, “Ben sizlerin takviyesiyle çok hoş bir kıssa yazacağımıza inanıyorum. Ve bu kıssayı yazarken hiç eksilmeyelim. Bilakis daima daha da artalım istiyorum. Belediye başkanlığını makam olarak değil, bir vazife olarak gördüğümü daima söyledim. Bu vazifeye de layık olmak için emin olun çok çalışacağım. Sizlerin dayanağıyla çok çalışacağım, çok çalışacağım” dedi.

Batur: Vazifesi Nilüfer Çınarlı Mutlu’ya teslim etmek benim için onurdur

Görevi Lider Mutlu’ya devreden Konak Belediyesi’nin önceki dönem Başkanı Abdül Batur da yaptığı konuşmada, vazifesi meslektaşına devrettiğini ve onur duyduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“31 Mart’ta Türkiye’de yeni bir değişimin, dönüşümün temelleri atıldı. Bizler de partiye yıllardan beri emek veren şahıslar olarak çok memnun olduk. Bilhassa değişim ve dönüşümün başladığı İzmir’de başta Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Cemil Tugay olmak üzere seçilen tüm belediye liderlerimizi canı gönülden kutluyorum. Burada emeğe geçen tüm arkadaşlarımıza, muhtarlarımıza, partilerimize ben bir defa daha teşekkür ediyorum. İçim rahat zira yıllardır tanıdığım arkadaşım, meslektaşım, çok bedelli kardeşim Nilüfer Çınarlı Mutlu’ya bu misyonu teslim etmek benim için onurdur.  Konak’a hoşluklar katacağına, Konak’ın yine kalkınması noktasında çok hoş işler yapacağına bütün kalbimle inanıyorum.”

“Her zaman yanındayız”

Konak Belediye Başkanı Nilüfer Mutlu Çınarlı’ya muvaffakiyet dileklerini ileten Lider Batur, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Biz çabucak yanındayız, yanı başındayız. Bize bir şey düşerse, partilik misyonu olarak her vakit yanında olmaya devam edeceğiz. Martın 31’inden sonra çocuklarımız, torunlarımız geleceğe umutla bakmaya başladılar. Cumhurbaşkanlığı seçimine artık yesyeni bir anlayışla bakıyoruz; güzellikle ve umutla bakıyoruz. Umutlarımızın yeşerdiği bir gün oldu. Bundan sonraki süreçte de partimizin neferi olarak çalışmaya devam edeceğiz. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

Belediye binası önünde düzenlenen merasimin akabinde zaman teslim, Konak Belediyesi başkanlık makamında gerçekleştirildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.